Odborné sociální poradenství

Poslání

Posláním odborného sociálního poradenství je poskytovat pomoc a podporu osobám, které se z důvodu těžkého onemocnění, zdravotního postižení nebo vysokého věku dostaly do nepříznivé sociální situace. Dále podpora, pomoc a podání veškerých informací rodinám, které o klienty pečují v domácím prostředí či o této formě péče uvažují.

Prostřednictvím poskytovaných služeb usilujeme o to, aby co nejvíce lidí mohlo zůstat ve svém domácím prostředí nebo nabídnout jinou službu, která jim umožní v tomto období zachovat co nejvyšší soběstačnost, důstojnost a kvalitu života. Zároveň chceme být oporou pro jejich blízké, kteří o ně pečují.

V průběhu poskytování služby máte právo vystupovat anonymně. Služby poskytujeme zdarma, jednorázově i opakovaně do vyřešení Vaší zakázky. Pokud chcete využít pomoc poradny, je potřeba uzavřít s poradnou smlouvu (dohodu o spolupráci) – tu lze uzavřít ústně; pokud o to požádáte, je možné ji uzavřít písemně. Dohodu o spolupráci s poradnou uzavřete tak, že s ní navážete kontakt (osobně, telefonicky, e-mailem).  Navázáním kontaktu s poradnou dáváte souhlas s podmínkami spolupráce. V případě, že nebudete spokojeni se službami poradny nebo budete mít pochybnosti o postupu v jednání sociálního pracovníka, máte právo si stěžovat.  

Poradna sídlí v přízemí polikliniky v Telči, ulice Masarykova 330.
Poradenství poskytujeme po dohodě i v domácnosti klienta.
Otevírací doba:
pondělí od 8:00 do 11:30 a od 12:00 do 16:00
středa od 12:00 do 16:00 hodin
pátek po telefonické domluvě

Kontaktní místo Poradny Sdílení ve Studené
Otevírací doba: 30. 7., 27. 8., 24. 9., 29. 10., 26. 11., 17. 12.  vždy od 14 do 16 hodin
Adresa: nám. Sv. Jana Nepomuckého 17 (Komunitní centrum), Studená

Kontakt

Bc. Marie Nosková
sociální pracovnice
603 485 905
marie.noskova@sdileni-telc.cz

Soubory ke stažení
Veřejný závazek – poradna
Informační list
Smlouva o poskytnutí odborného soc. poradenství
Dotazník spokojenosti