Mobilní hospicová péče

Co je mobilní hospicová péče a komu je určena?

Mobilní hospicová péče (také nazývaná domácí hospicová nebo mobilní specializovaná paliativní péče) je určena pro nemocné, kteří mají onkologické nebo jiné nevyléčitelné onemocnění a chtějí BÝT DOMA. Mobilní hospic je oporou pro rodiny, které o nemocného pečují.

Pokud jste v takové situaci, nebojte se na nás obrátit. Domluvíme si s vámi osobní setkání v rámci bezplatného poradenství.

Zdravotní sestra a sociální pracovnice vám odpoví na všechny otázky ohledně možností péče a pomohou vám zorientovat se v dané problematice. Součástí multidisciplinárního týmu mobilního hospice jsou zdravotní sestry, lékař, sociální pracovnice, psycholog a duchovní.  

Jak probíhá mobilní hospicová péče v domácnosti pacienta?

Vše se odvíjí od individuálních potřeb pacienta. Zdravotní sestra, sociální pracovnice a lékař navštíví pacienta a spolu s pečující osobou domluví podrobnosti spolupráce. Navíc jsme v kontaktu s praktickým nebo ošetřujícím lékařem. Zdravotní sestry pak navštěvují pacienta podle potřeby a jsou nepřetržitě k dispozici na telefonu. Rodina tak může kdykoli (24 hodin denně, 7 dní v týdnu) zavolat na tzv. pohotovostní číslo a požádat o radu nebo okamžitou návštěvu. Zdravotní sestra může během své návštěvy s pacientem a rodinou strávit tolik času, kolik bude potřeba.

Kolik hospicová péče stojí?

Na péči si pacient částečně přispívá. Ceník je ale nastaven tak, aby služba byla dostupná pro všechny. Vzhledem k tomu, že platby od pacientů zdaleka nepokryjí náklady na tuto službu, neustále hledáme nové podporovatele a dárce z řad firem i jednotlivců.

Poplatek: 150,- Kč za 1 den péče
zahrnuje zapůjčení nezbytných kompenzačních pomůcek a koordinaci zdravotních a sociálních služeb po dobu péče (sociální pracovník, administrativní pracovník, psychoterapeut).

Kde hospicovou péči poskytujeme?

Mobilní hospicovou péči (neboli mobilní specializovanou paliativní péči) poskytujeme v domácnostech pacientů v Telči a okolí do 20 km v Kraji Vysočina, a v ORP Dačice v Jihočeském kraji.

Kontakt
Mgr. Anna Svobodová
vrchní sestra
775 574 977
anna.svobodova@sdileni-telc.cz

Provozujeme ambulanci paliativní medicíny v domácnostech klientů.
Telefon: 737 430 030
E-mail: apm@sdileni-telc.cz

Soubory ke stažení

Podmínky přijetí do péče
Ceník – domácí hospicová péče
Žádost o přijetí pacienta do domácí hospicové péče