Tiskové zprávy

Přístup pořadatelů a okolí Telče dělají Půlmaraton pro Sdílení výjimečným, říká loňský vítěz

Přístup pořadatelů a okolí Telče dělají Půlmaraton pro Sdílení výjimečným, říká loňský vítěz

Možnost přispět na dobrou věc, nadstandardníístup ze strany pořadatelů a nádherné okolí města Telč. To jsou podle loňského vítěze Ladislava Suka hlavní důvody, proč byste se určitě měli zúčastnit nadcházejícího ročníku Půlmaratonu pro Sdílení.

„Okolí závodu a vlastně samotná Telč jsou nádherné. Závod tak můžete spojit i s pěkným výletem,“ láká Suk na letošní ročník, který se uskuteční v sobotu 25. května v telčských Lipkách a jehož výtěžek poputuje na podporu mobilního hospicu organizace Sdílení.

Loni se Suk zúčastnil Půlmaratonu pro Sdílení vůbec poprvé. Trať dlouhou 21,1 kilometrů tehdy zdolal v neuvěřitelném čase 1 hodina, 17 minut a 26 sekund. Tímto výkonem stanovil nový rekord závodu. Kromě svého úspěchu a kouzla města Telč rád vzpomíná i na pořadatele a způsob, jakým uchopili organizaci závodu.

„U některých pořadatelů vím, že je pro ně běžec až na posledním místě. Tady to tak ale vůbec není. Když jsem se letos znovu přihlásil, potěšilo mě, že si toho pořadatelé všimli. Bylo vidět, že jim záleží na tom, aby se závodu zúčastnilo co nejvíce kvalitních běžců. Kromě toho zde můžete vyhrát i pěkné ceny. Také se mi líbí, že výtěžek putuje na dobrou věc,“ chválí.

Zkušenému běžci, který má na kontě mimo jiné i třetí pozici z 32 kilometrů dlouhého závodu, přirostl Půlmaraton pro Sdílení k srdci i přesto, že se o něm dozvěděl vlastně náhodou. „Tehdy mi do tréninkového plánu zapadalo, abych se zúčastnil nějakého závodu. Tím pádem jsem hledal, pročítal si propozice a žádný jiný závod než Půlmaraton pro Sdílení mě nezaujal. Také mě zlákaly fotografie z předešlého ročníku,“ vzpomíná.

V sobotu 25. května čeká na účastníky v telčských Lipkách sedmikilometrový okruh. Ten povede přes cyklostezku a les a k absolvování půlmaratonské vzdálenosti jej bude nutné absolvovat třikrát. Pokud se ale na něco takového necítíte, není důvod zoufat. Závodu se totiž můžete zúčastnit také ve dvoučlenných nebo tříčlenných štafetách. Pro děti od nejmenších po patnáctileté budou vypsány kratší závody. Na účastníky čekají hodnotné ceny od sponzorů a na vítěze pohár s medailí.

Události se budete moci zúčastnit v tématicky laděném oblečení. Hlavní organizátor Martin Švec totiž nechal pro závod vyrobit speciální třička. Ta budou k dispozici v pánském, dámském i dětském provedení. Cena jednoho kusu činí 490 Kč a objednávat je můžete společně s registracemi ZDE.