Tiskové zprávy

Aktuality Tiskové zprávy |16. 10. 2022

Vzpomínkový životaběh pro Sdílení

Vzpomínkový životaběh pro Sdílení

Za svitu měsíce, svíček a lucerniček se v pátek 7. října vydal průvod od telčské polikliniky k místní orlovně. Cílem pochodu bylo uctění památky těch, kteří již zemřeli, ale stále je máme ve svých vzpomínkách. A přávě touto myšlenkou přivítala ředitelka organizace Sdílení více jak sto dvacet účastníků, kteří se sešli před poliklinikou. Se stejnou myšlenkou celou akci uvedla před poliklinikou 120 účastníkům ředitelka pořádající organizace Sdílení o.p.s. „Vzpomínkový pochod s benefičním koncertem organizujeme již potřetí a máme radost, že se událost těší stále většímu zájmu,“ říká ředitelka Michaela Čeřovská.  V orlovně vládla  uvolněná atmosféra, dobré občerstvení a usměvaví dobrovolníci u baru. „Bez dobrovolníků bychom takovou akci nemohli vůbec pořádat. Celé odpoledne a večer byl organizačně v jejich režii a jsme jim za to moc vděčni,“ děkuje Eva Švecová, fundraiserka Sdílení.
O půl osmé se už v hlavním sálu setmělo a na řadu přišel benefiční koncert. V první polovině se představily žákyně z pěvecké třídy Evy Pavlíkové ze ZUŠ Telč v pásmu písní Ženy životaběh. Hostem byla Kamila Brotánková, texty Miloslava Tomana četla Emilie Drdácká a na klarinet hrála Milena Svobodová. Procítěné průvodní slovo, nádherné pěvecké výkony a celé aranžmá si vysloužily nadšený potlesk diváků ve stoje a velké ovace. Po krátké pauze již orlovnu zaplavily tóny jazzu a blues v podání kapely Sebranka Jazz Orchestra. Hudba zvedla ze židle nejednoho posluchače a z melancholické nálady se sál převlékl do tanečních rytmů a radosti.
K organizaci Sdílení samozřejmě patří i vzájemné sdílení nejen již zmiňovaných vzpomínek, ale i zážitků a zkušeností. Prostor pro společné povídání se všem naskytl zejména v závěru večera. V předsálí se vytvořily skupinky přátel a u dobrého vína, piva či dobrot napečených od podporovatelů Sdílení si všichni mohli užít zbytek večera. Kdo neměl hudby dost, mohl si ještě zazpívat za akordeonového a klávesového doprovodu Vladimíra Brtníka a Bohumíra Pokorného.
„Děkujeme našim rodinám, ve kterých jsme pečovali o jejich blízké, že s námi zůstávají i tehdy, když péče u nich doma skončí. Naši lékaři, sestřičky a pečovatelky se s nimi vždy rádi uvidí a popovídají si. Přeci jen jsme společně ušli důležitou cestu života a mnohé nás spojilo. Jsme také rádi, že se k pochodu a koncertu připojuje četná veřejnost. Velké poděkování patří účinkujícím, kteří hrají bez nároku na odměnu. Stejně tak jsme vděčni organizaci Jednota Orel Telč za bezúplatné poskytnutí sálu. Nesmím zapomenout na Jirku Zamazala, který bravurně zachytil atmosféru celého večera na fotografiích. Výtěžek z celé akce je úžasných 22 425 korun, za které nakoupíme léky pro pacienty domácího hospice. Byl to nádherně prožitý společný čas a my se těšíme, že tradice tohoto setkání bude pokračovat v dalších letech,“ uzavírá Eva Švecová.