Aktuality

Aktuality |9. 10. 2013

Výstava Nevšední tvář radosti

Výstava Nevšední tvář radosti

Dne 9. 10. 2013 se konala slavnostní vernisáž výstavy fotografií s názvem Nevšední tvář radosti. Pozvání přijali i autoři fotografií Hannah Bártíková a Luboš Ton, nakonec se ovšem nemohli na vernisáž dostavit. Fotografie pořízené v prostředí českých hospiců ukazují všechny stránky života- radost, melancholii, pravdu, přátelství, pomoc a blízkost. 

Vernisáž byla v duchu svědectví o práci v Domácím hospici. Zdravotní sestra, Lucie Váchová, přednesla báseň „Mladá dívka je pořád ve mně“ a sdílela, jaký ve své práci vidí smysl a s úctou vzpomněla i na všechny klienty a rodiny, které své blízké doprovodily doma. Stejně tak pokračovala i ředitelka, Michaela Čeřovská, která nakonec sdělila novinku o veřejné sbírce pro Domácí hospic a přání vybudovat síť lidí, kteří budou moci přispívat pravidelnou částkou na provoz Domácího hospice, jenž není podporován ani z dotací, ani financován pojišťovnami. Na počest a požehnání  jsme rozkrojili dort s logem Sdílení, který byl darem ze Zlaté cukrárny (děkujeme!).

O krásné skladby na akordeon se podělily žačky ze ZUŠ Telč, a občerstvení opět zajistil Bufet U Roštejna a AJO y AGUA. Fotila Katka Hezinová. 

Děkujeme za půjčení fotografií Asociaci poskytovatelů hospicové a paliativní péče. 

Výstavu můžete shlédnout až do konce října ve vstupní síni radnice v Telči.