Tiskové zprávy

Aktuality Tiskové zprávy |17. 10. 2023

V Telči se vzpomínalo

V Telči se vzpomínalo

V atmosféře světel svíček, slz radosti i dojetí a vynikajících pěveckých výkonů vzkřísila již počtvrté organizace Sdílení spolu se Základní uměleckou školou Telč vzpomínky na minulost. Vzpomínkový pochod Telčí a následný benefiční koncert v orlovně se odehrál v pátek 13. října a událost se opět stala místem setkávání a sdílení emocí a příběhů.

„Těší nás, že si lidé najdou čas a přijdou zavzpomínat na své blízké zesnulé. Někdo sdílí svůj příběh s ostatními, někdo zavzpomíná sám ve svých myšlenkách během koncertu a někdo má radost ze setkání s přáteli,“ říká Eva Švecová, vedoucí fundraisingu ve Sdílení.

Pásmo písní, které zaznělo v podání žákyň z pěvecké třídy Evy Pavlíkové, bylo vytvořeno pro tuto příležitost a neslo název Vzpomínky. Písně provázelo mluvené slovo paní Emílie Drdácké, jež napsal pan Miloslav Toman. Na klarinet zahrála Milena Svobodová a jako host se ke zpěvačkám přidala i Kamila Brotánková. V mnoha případech dojatí posluchači odměnili hudebníky potleskem ve stoje a celý večer se nesly sálem orlovny slova chvály. „Byl to kouzelný večer. Po koncertě se lidé sešli v přísálí, kde bylo připraveno bohaté občerstvení a k poslechu nám zde zahráli na akordeon a klávesy Vladimír Brtník a Bohumír Pokorný. Obsluhu na baru bravurně zvládli naši dobrovolníci. Jejich pomoci si moc vážíme,“ děkuje Eva Švecová.

Vstupné na koncert bylo dobrovolné. Výtěžek ve výši 18 900 korun poputuje na nákup zdravotnického vybavení domácí hospicové péče. „Děkujeme všem, kteří se na této benefiční akci podíleli. Největší poděkování avšak míří do ZUŠ k ředitelce Evě Pavlíkové. Koncert vzbudil v lidech velké emoce a ještě dlouho v nás bude tento zážitek doznívat. A když jsme u těch vzpomínek – děkujeme, že nám přibyly nové a ještě k tomu tak nádherné,“ uzavírá Eva Švecová.

Foto: Jiří Zamazal

8. Běh městem šťastných lásek  
Běh městem šťastných lásek
#behmestemstastnychlasek


Pojďte se 28. 7. - 3. 8. 2024 projít nebo proběhnout krásnou Telčí a podpořte tak péči o naše pacienty a klienty.


Pro registraci klikněte zde.


Těšíme se na vás u startovní brány!