Tiskové zprávy

Aktuality Tiskové zprávy |11. 10. 2021

V Telči se vzpomínalo na zesnulé

V Telči se vzpomínalo na zesnulé

Stovka lidí zavítala v pátek 8. října 2021 před polikliniku v Telči, aby se zúčastnila Vzpomínkového pochodu pořádaného organizací Sdílení. Při svitu svíček i lampionů lidé prošli kolem Štěpnického rybníka až k místní orlovně, kde se konal benefiční koncert. Sál orlovny zaplnily téměř dvě stovky návštěvníků. Čas před koncertem mohli návštěvníci strávit v předsálí nebo přímo v sálu u stolečků a dát si dobré víno, kávu nebo chlebíčky, které připravili dobrovolníci. Od půl osmé se již zaplněným sálem nesly tóny písní žákyň ZUŠ Telč a sklidily u diváků velký úspěch. Zpěvačky doprovázela na klarinet Milena Svobodová a na klavír Eva Pavlíková. Druhá část koncertu již patřila hudebnímu uskupení MŮRA. Pro mnohé bylo toto kvarteto milým překvapením. Známé filmové melodie v podání harfy, houslí, elektrické a akustické kytary pohladily po duši a nadšení v sálu bylo až hmatatelné. Posluchači se účinkujícím odvděčili potleskem ve stoje a radost z krásného hudebního zážitku byla znát jak v hledišti, tak na jevišti. Tím ale celý večer nekončil. V předsálí již na všechny čekal u kláves a harmoniky Vladimír Brtník s Bohumírem Pokorným a u krásných písniček zde spousta lidí zůstala až do pozdního večera.

„Od pátku nám přichází spousta krásných ohlasů na celou akci. Moc nás to těší. Sdílení pořádá různé benefice, ale tento pochod ke Sdílení zkrátka patří. Je důležitou součástí péče o naše pozůstalé rodiny a jsem ráda, že se ve velkém zapojuje i veřejnost. Za tímto večerem stojí ale také spousta ochotných lidí, kteří nám dobrovolně s celou akcí pomáhali. Milé dobrovolnice i z řad studentek se staraly o zajištění občerstvení a baru, dobrovolníci chystali sál a zajistili poté i jeho úklid. Patří jim velké poděkování. Děkuji také organizaci Orel jednota Telč za bezúplatné zapůjčení sálu. Je to krásný prostor a věřím, že jsme se zde nesetkali naposledy,“ říká Eva Švecová, fundraiserka Sdílení o.p.s.

Vstupné na koncert bylo dobrovolné. Výtěžek mile překvapil nejen pořadatele. Částka 16 927 korun pomůže telčskému Sdílení financovat léky pro pacienty domácího hospice.

8. Běh městem šťastných lásek  
Běh městem šťastných lásek
#behmestemstastnychlasek


Pojďte se 28. 7. - 3. 8. 2024 projít nebo proběhnout krásnou Telčí a podpořte tak péči o naše pacienty a klienty.


Pro registraci klikněte zde.


Těšíme se na vás u startovní brány!