Tiskové zprávy

V neděli 30. 7. startujeme!

V neděli 30. 7. startujeme!

Pomáhat, o to tu běží!

Přelom července a srpna patří tradičně nejen Prázdninám v Telči, ale také organizaci Sdílení, která v tomto čase pořádá Běh městem šťastných lásek. Letos se jedná již o sedmý ročník této benefiční akce. Po několika letech se opět můžeme těšit na hromadný start, který se bude konat 30. července v 10 hodin na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. „První tři roky byl běh pouze jednodenní. Pak jsme kvůli kovidu přešli na týdenní variantu, která si našla zalíbení u spousty chodců a běžců. Avšak letos jsme vyslyšeli přání těch, kteří si chtějí opět užít skvělou atmosféru společného startu,“ vysvětluje organizátorka Eva Švecová ze Sdílení. „Uspořádáme hromadný start, ale stánek s registracemi a startovní brána budou přesto na náměstí až do 5. srpna. Nicméně registrace on-line probíhají již nyní na www.behyprohospice.cz,“ dodává Švecová.

Podpořit Sdílení účastí na symbolickém běhu může opravdu kdokoliv. Trasa je dokonce sjízdná i pro vozíčkáře. Vybrat si můžete okruh kolem centra dlouhý 1,5 kilometru nebo 3 kilometry. Jedná se o příjemnou vzdálenost, na které vám rozhodně nikdo nebude měřit čas. Jak už vyplývá ze samotného motta, jde tu o něco jiného: Pomáhat, o to tu běží!

A na co konkrétně bude výtěžek z celé akce určený? „Finance ze zakoupených registrací nebo triček a finanční podporu od našich firemních dárců použijeme na provoz naší organizace. Pečujeme o staré lidi, vážně nemocné a umírající v jejich domácím prostředí. Část financí nám pokryjí platby od pojišťoven a dotace, ale ročně si sami sháníme částku téměř 3 miliony korun. Benefiční akce nám pomáhají nejen v tom, abychom o našich službách dávali vědět, ale především v tom, abychom je zvládli ufinancovat,“ vysvětluje Eva Švecová. „Každého daru si velice vážíme! A těšíme se na každého, kdo se rozhodne užít si s námi skvělou atmosféru Běhu městem šťastných lásek,“ uzavírá Švecová.