Tiskové zprávy

Aktuality Tiskové zprávy |27. 12. 2021

Sdílení tu pro Vás bude i v roce 2022

Sdílení tu pro Vás bude i v roce 2022

Sdílení sídlí v Telči na poliklinice a mobilní hospicovou péči poskytuje v okruhu 20 kilometrů. Zdravotní sestry, lékaři a ostatní členové týmu zajíždějí k rodinám domů a pomáhají jim pečovat o jejich blízké. Součástí péče je i bezplatné poradenství a zapůjčení vhodných pomůcek. Rodinu Sdílení doprovází rodinu i po úmrtí nemocného. Součástí organizace jsou i další služby – terénní odlehčovací služba a domácí ošetřovatelská péče. Další informace naleznete na www.sdileni-telc.cz nebo na tel. čísle 777 574 975.

Také letos v závěru roku pořádá Sdílení vánoční sbírku, do jejíž organizace se v loňském roce zapojila spousta dobrovolníků. Sbírka výrazně pomohla organizaci s financováním služeb v počátku nového roku.

„Za jakoukoliv pomoc jsme moc vděčni. Hřeje nás u srdce, když vidíme, že lidem na Telčsku není lhostejné, jak žijí a umírají lidé kolem nich, a jsou ochotni nás v naší činnosti podpořit. V následujících dnech budou dobrovolníci roznášet do schránek letáky s žádostí o podporu Sdílení. Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojí. Ať finančně nebo dobrovolnicky. Společně se nám tak daří šířit myšlenka, že pečovat doma je možné,“ říká Eva Švecová, fundraiserka Sdílení.

Účet veřejné sbírky na podporu mobilního hospice: 103801505/2250

„Do života naší rodiny vstoupilo Sdílení před dvěma lety na podzim. Zdravotní stav naší maminky, která v té době už několik měsíců podstupovala onkologickou léčbu, se náhle výrazně zhoršil a vyšetření v nemocnici bohužel ukázala, že nemoc pokročila a jediné, co může medicína nabídnout, je paliativní péče.

Měli jsme dvě možnosti – maminka mohla zůstat v nemocnici, nebo se s podporou mobilní hospicové péče mohla vrátit domů. Kontaktovali jsme Sdílení, domluvili vše potřebné, a když se maminka rozhodla pro domácí péči, mohli jsme ji z nemocnice odvézt.

Sestřičky a paní doktorka ze Sdílení nám od první chvíle byly velkou oporou – od úvodní návštěvy po příjezdu z nemocnice pečovaly o maminku skvěle, navštěvovaly nás podle potřeby několikrát denně, i o víkendu a v noci, a kdykoliv nám byly k dispozici na telefonu. Díky tomu mohla maminka strávit poslední dny doma, my jsme jí mohli být pořád nablízku a toto náročné období prožít v kruhu rodiny.

Bez Sdílení bychom to nezvládli – jejich praktická pomoc, empatie a psychická podpora mamince i nám obrovsky pomohly. Děkujeme!“

rodina Kopečných, Telč