Tiskové zprávy

S VR brýlemi po celém světě. Studentky dopřály seniorům výjimečný zážitek

S VR brýlemi po celém světě. Studentky dopřály seniorům výjimečný zážitek

Výlet na nejkrásnější místa naší planety, a to přitom z pohodlí domova. Právě tuto možnost dostali klienti Sdílení díky VR brýlím Kaleido. Jejich pronájem umožnil organizaci úspěch studentek GOB a SOŠ Telč v projektu Daruj srdce.

Projekt vznikl za podpory Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Za GOB a SOŠ v Telči se ho zúčastnila pětice studentek oboru ekonomika a podnikání ze třetího, respektive druhého ročníku.

„Na podzim minulého roku jsme byli paní učitelkou Ivanou Holcovou vyzváni, zda se nechceme zúčastnit. Úkolem bylo vybrat si jednu neziskovou organizaci, popsat ji a uvést, proč právě ona by měla vyhrát finanční dar ve výši až 20 tisíc Kč,“ přibližují studentky pravidla soutěže.

Děvčata si pro soutěž vybrala právě organizaci Sdílení. A uspěla. Nadace se totiž kromě devíti dalších rozhodla finančně podpořit i tento projekt. Pro Sdílení tak studentky získaly částku ve výši 20 000 Kč na financování vybrané položky. Za tyto peníze se organizace rozhodla pro své klienty pronajmout brýle pro virtuální realitu od společnosti Kaleido.

„Naše škola se Sdílením spolupracuje a v loňském školním roce jsme se do organizace vydaly na exkurzi v rámci předmětu veřejná správa. I proto se nám podařilo dobře vystihnout poslání organizace,“ vysvětlují účastnice.

S brýlemi mohou jejich uživatelé virtuálně navštívit nejenom vybraná místa v České republice, ale také ve světě. Během jarních měsíců poskytlo Sdílení tuto pomůcku klientům, kteří nemohou ze závažných zdravotních důvodů cestovat. Na podzim bude mít organizace brýle pronajaté znovu.

„Byla to zajímavá výzva. Jsme moc vděčné za nové zkušenosti a také za příležitost pomoct někomu dalšímu,“ měly radost studentky, které si během dubna přišly nové brýle do Sdílení také vyzkoušet. „Podívaly jsme se například do Benátek, Atén, Alp nebo na Nový Zéland. Věříme, že brýle vykouzlily úsměv také seniorům,“ dodávají.