Tiskové zprávy

Rekordní výtěžek z běhu pro hospic

Rekordní výtěžek z běhu pro hospic

Skvělá kondice běžců, radost z pohybu a úsměvy dětí – tím vším byl sobotní běžecký závod, který už třetím rokem pořádal v Telči v Lipkách Martin Švec pro organizaci Sdílení. Úspěchem byly nejen výborné sportovní výkony, ale také rekordní výtěžek, který činil 212 720 korun.
„Organizace celého závodu je velice náročná. Jakmile ale zahlédnete první sportovce, později všude vidíte pobíhat usměvavé děti a na konci si všichni akcí chválí, tak si řeknete, že to za to opravdu stálo. A už se těším na další ročník! Letošní rok jsme se více obuli do oslovování sponzorů a vyplatilo se to. Ceny pro sportovce máme hodnotné a je jich tolik, že oceňujeme prvních deset žen i mužů a první tři umístění ve štafetách. Největší radost mám však z toho, že jsme společně dokázali velkou částkou podpořit péči o pacienty Sdílení,“ říká Martin Švec.
Velký podíl na výsledné částce má společnost Albi, která akci opětovně podpořila částkou 100 tis. korun. Letos ale přišel ředitel Albi s novou výzvou – za každou minutu pod dvě hodiny od nejrychlejšího běžce daruje Albi další tisícovku. „Odhadovali jsme, že nejlepší sportovec bude mít čas kolem hodiny a třiceti minut. Jakým překvapením byl ale výsledný čas našeho vítěze. Ladislav Suk doslova prolétl půlmaratonem ve skvělém čase hodina a sedmnáct minut. Gratulujeme ke skvělému výkonu,“ chválí nadšeně Martin Švec.
Na start se postavilo nejen 84 běžců, ale také 27 dětí, pro které byly připraveny dětské závody. S radostí se na trasu 100 metrů vydaly děti od jednoho roku a ty starší čekala trasa o něco delší. V cíli byla připravena věcná odměna pro každého malého závodníka. Bylo patrné, že je zde důležitá hlavně radost z pohybu.
O celé zázemí závodu se staralo více jak dvacet dobrovolníků. Potkat jste je mohli za mikrofonem, u mixážního pultu, na stánku s registracemi, s občerstvením nebo u občerstvovacích zastávek na trase. „Veškeré benefiční akce se neobejdou bez velkého nasazení dobrovolníků. Patří jim za to veliké poděkování, moc si jich vážíme“, chválí Eva Švecová ze Sdílení. „Máme z celé akce obrovskou radost. Když se sejdou mladí lidé, kteří se rozhodnou podporovat paliativní péči, zahřeje vás to u srdce. Výtěžek použijeme na péči o naše pacienty v domácím hospici. Přejeme si, aby každý mohl důstojně dožít v domácím prostředí. A díky velké podpoře našeho okolí se nám toto poslání daří naplňovat. Děkujeme!“, uzavírá Eva Švecová.