Tiskové zprávy

Půlmaraton podpořil telčské Sdílení

Půlmaraton podpořil telčské Sdílení

Skvělé běžecké výkony, radost a štědrost provázely sobotní Půlmaraton pro Sdílení. Akci již podruhé organizoval pro telčskou organizaci Martin Švec. „O Sdílení jsem se dozvěděl již před několika lety, a to díky jejich pomoci v naší rodině. Rozhodl jsem se tuto organizaci podpořit tím, co nadevše miluji, a to je sport. Mým přáním je, aby služby Sdílení byly i nadále dostupné všem, kteří je potřebují,“ vysvětluje Martin Švec.

Charitativní běh začínal v 9 hodin ráno. Od této chvíle se přicházeli registrovat první běžci, lidé se mohli občerstvit ve stáncích nebo se informovat o službách Sdílení. Na závodníky čekal 7 kilometrový okruh přírodou, kde mohli využít jak betonovou cyklostezku, tak měkký povrch vedle ní. Po trati byly občerstvovací stanice s pitím, ovocem nebo energetickými tyčinkami. Myslelo se i na děti, pro které byl připraven dětský běžecký závod a krásné ceny.

Před desátou hodinou byl už prostor kolem startovní brány zaplněný rozcvičujícími se běžci, ale přišli i místní lidé, aby běžcům fandili. V deset hodin za velkého potlesku a povzbuzování vyběhlo na trať osmdesát běžců. Novinkou letošního běhu byla štafeta, která přilákala spíše rekreační běžce nebo rodiny.

Výtěžek 200 tis. korun předčil všechna očekávání pořadatelů. „Za touto částkou stojí krásný příběh,“ říká Eva Švecová, fundraiserka Sdílení. „Když jsem se chystala společně s Martinem Švecem napsat šek na částku 147 tis., přišel k nám nenápadný pán a řekl, že by rád tuto částku dorovnal na 200 tis. Málokdy mi dojdou slova, ale v tuto chvíli se to skutečně stalo. Dárce nechce být jmenovaný. A když jsem jej ptala, jaká je jeho dárcovská motivace, dodal: ‚Jste prostě skvělí a moc vám fandím.‘ Náš anonymní dárce má se Sdílením jistou zkušenost a ví, co obnáší práce našich pečovatelek a zdravotníků. Moc si vážíme toho, že vnímá potřebu tuto péči podpořit a ocenit,“ říká Eva Švecová. Organizace pečuje nejen na Telčsku o staré lidi, vážně nemocné a umírající. Část financí si na provoz shání sama. „Letos jsme získali v krajském grantu finance na automobil, kde je však naše spoluúčast 90 tis. korun. Část výtěžku půjde tedy na dofinancování auta pro pečovatelky v odlehčovací službě. Ostatní finance půjdou na provoz organizace. Naše činnost není plně hrazená z veřejných zdrojů jako jsou platby pojišťoven a dotace. Tento rok si na péči o pacienty sháníme částku 2 mil. korun. Díky velké podpoře dárců, nadací, sponzorů, ale také díky půlmaratonu se částka snížila na 450 tis. Vědomí, že jsou kolem nás lidé, kteří se rozhodnou věnovat svůj čas a energii organizaci takovéto benefiční události, je nesmírně motivující do další práce,“ doplňuje Švecová.

„Dojmy budou ještě dlouho doznívat. Nicméně mě těšilo, když běžci při odchodu oceňovali kvalitní organizaci, dobře značenou trať a příjemnou atmosféru. Za celou organizací stojí spousta dobrovolníků, kterým bych chtěl poděkovat, že do toho se mnou šli. Pevně doufám, že to nebyl poslední ročník a příští rok se opět sejdeme v Telči v Lipkách na již třetím ročníku,“ uzavírá Martin Švec.


Eva Švecová, fundraiserka, Sdílení, o. p. s.

email: eva.svecova@sdileni-telc.cz
tel.: 603 200 536

8. Běh městem šťastných lásek  
Běh městem šťastných lásek
#behmestemstastnychlasek


Pojďte se 28. 7. - 3. 8. 2024 projít nebo proběhnout krásnou Telčí a podpořte tak péči o naše pacienty a klienty.


Pro registraci klikněte zde.


Těšíme se na vás u startovní brány!