Tiskové zprávy

Tiskové zprávy |15. 1. 2021

Pošťácká výzva

Pošťácká výzva

Výzva „Staň se dobrovolným pošťákem Sdílení“ oslovila na stovku zájemců!

Celý rok 2020 byl ve všech směrech tak trochu „jiný“. Tato nechtěná „onakost“ se dotkla i mobilního hospice Sdílení Telč o.p.s, kterému telčská pobočka České pošty nemohla z kapacitních důvodů zajistit roznos tradičních předvánočních letáků v Telči a přilehlých vesnicích. Tak co s tím?

Již několik let pracuji pro telčské Sdílení jako dobrovolnice, pomáhám především s fundraisingem a organizací akcí pro veřejnost a pozůstalé. Doba kovidová nám bohužel neumožnila žádnou z tradičních podzimních a adventních akcí uspořádat, ale za dané situace se přímo nabízela příležitost přijít za našimi podporovateli a širokou veřejností s akcí zcela novou, která by jim umožnila aktivně a prospěšně se zapojit a do slova a do písmene nám vytrhnout trn z paty! Od nápadu vyhlásit a zveřejnit na facebooku výzvu „Staň se dobrovolným pošťákem Sdílení“ uběhlo sotva pár hodin a já jsem již musela zájemce o pomoc s roznosem letáků odmítat. Byla to neskutečná lavina telefonátů, zpráv a komentářů na facebooku, při níž můj telefonní přístroj zakoušel dosud nepoznané pracovní tempo, a já jsem se zase rosila při myšlence, že si něco pořádně nezapíšu, že na někoho zapomenu nebo že někde proběhne roznos dvakrát a jinde vůbec. Jen si to představte – přihlásila se téměř stovka dobrovolníků z Telče a okolí a bylo potřeba zajistit roznos téměř čtyř a půl tisíce letáků v osmdesáti ulicích v Telči a více než padesáti přilehlých obcích! S ohledem na nešťastnou situaci, kdy se můj notebook nacházel v opravně a naše tři děti se aktivně účastnily on-line výuky, jsem se musela spokojit s obyčejným papírem a tužkou. Nechci se moc chválit, ale nakonec to všechno perfektně klaplo.

A co příští rok? Naší snahou bude rozšířit „pošťáckou výzvu“ i na město Třešť a okolí! Několik netrpělivých doručovatelů z Třeště se přihlásilo již letos, ale prozatím jsme je však museli s díky odmítnout. Každopádně příští advent bude jejich pomocná ruka velmi vítána.

Na závěr bych ráda shrnula, jaké poznatky a ponaučení si z této pošťácké výzvy odnášíme? Minimálně v Telči a blízkém okolí je mnoho lidí ochotných a schopných podat pomocnou ruku a ještě k tomu poděkovat, že mohli alespoň takto Sdílení podpořit a v mnohých případech i pomoc oplatit. Sdílení tak mohlo za peníze ušetřené za roznos pořídit mobilní koupací vanu! A to rozhodně není málo. A za to všem upřímně a srdečně děkujeme!

Milena Kopečná, dobrovolný fundraiser, Sdílení o.p.s.