Tiskové zprávy

Pošťácká výzva

15. 1. 2021

Pošťácká výzva

Výzva „Staň se dobrovolným pošťákem Sdílení“ oslovila na stovku zájemců!

Celý rok 2020 byl ve všech směrech tak trochu „jiný“. Tato nechtěná „onakost“ se dotkla i mobilního hospice Sdílení Telč o.p.s, kterému telčská pobočka České pošty nemohla z kapacitních důvodů zajistit roznos tradičních předvánočních letáků v Telči a přilehlých vesnicích. Tak co s tím?

Již několik let pracuji pro telčské Sdílení jako dobrovolnice, pomáhám především s fundraisingem a organizací akcí pro veřejnost a pozůstalé. Doba kovidová nám bohužel neumožnila žádnou z tradičních podzimních a adventních akcí uspořádat, ale za dané situace se přímo nabízela příležitost přijít za našimi podporovateli a širokou veřejností s akcí zcela novou, která by jim umožnila aktivně a prospěšně se zapojit a do slova a do písmene nám vytrhnout trn z paty! Od nápadu vyhlásit a zveřejnit na facebooku výzvu „Staň se dobrovolným pošťákem Sdílení“ uběhlo sotva pár hodin a já jsem již musela zájemce o pomoc s roznosem letáků odmítat. Byla to neskutečná lavina telefonátů, zpráv a komentářů na facebooku, při níž můj telefonní přístroj zakoušel dosud nepoznané pracovní tempo, a já jsem se zase rosila při myšlence, že si něco pořádně nezapíšu, že na někoho zapomenu nebo že někde proběhne roznos dvakrát a jinde vůbec. Jen si to představte – přihlásila se téměř stovka dobrovolníků z Telče a okolí a bylo potřeba zajistit roznos téměř čtyř a půl tisíce letáků v osmdesáti ulicích v Telči a více než padesáti přilehlých obcích! S ohledem na nešťastnou situaci, kdy se můj notebook nacházel v opravně a naše tři děti se aktivně účastnily on-line výuky, jsem se musela spokojit s obyčejným papírem a tužkou. Nechci se moc chválit, ale nakonec to všechno perfektně klaplo.

A co příští rok? Naší snahou bude rozšířit „pošťáckou výzvu“ i na město Třešť a okolí! Několik netrpělivých doručovatelů z Třeště se přihlásilo již letos, ale prozatím jsme je však museli s díky odmítnout. Každopádně příští advent bude jejich pomocná ruka velmi vítána.

Na závěr bych ráda shrnula, jaké poznatky a ponaučení si z této pošťácké výzvy odnášíme? Minimálně v Telči a blízkém okolí je mnoho lidí ochotných a schopných podat pomocnou ruku a ještě k tomu poděkovat, že mohli alespoň takto Sdílení podpořit a v mnohých případech i pomoc oplatit. Sdílení tak mohlo za peníze ušetřené za roznos pořídit mobilní koupací vanu! A to rozhodně není málo. A za to všem upřímně a srdečně děkujeme!

Milena Kopečná, dobrovolný fundraiser, Sdílení o.p.s.