Tiskové zprávy

Pomáhat je cíl

Pomáhat je cíl

Tak zní motto Běhu městem šťastných lásek, který už pošesté pořádá telčská organizace Sdílení. I když tomu název nenapovídá, vůbec se nejedná o závod. Tento „běh neběh“ láká každým rokem na telčské náměstí stovky seniorů a rodin s malými dětmi. Nezřídka na symbolické trati 1,5 a 3 km potkáte invalidní vozíky, ale samozřejmě také běžce, kteří si trasu proběhnou klidně několikrát. Všichni účastníci mají stejný cíl. A tím je podpořit péči o staré lidi, vážně nemocné, ale také o umírající v jejich domácím prostředí.

„Akce je týdenní. Sami se můžete rozhodnout, kdy si trasu běhu projdete nebo proběhnete. Startovní brána bude díky podpoře Města Telč a Prázdnin v Telči stát na náměstí od 31. července do 6. srpna. V cíli na každého čeká tradiční perníková medaile. U brány bude celý týden od 10 do 17 hodin stánek, kde se bude všem účastníkům běhu věnovat dobrovolníci ze Sdílení. Těm za to patří velké poděkování,“ říká Eva Švecová, fundraiserka Sdílení.

Lidé se mohou registrovat na webových stránkách www.behyprohospice.cz nebo od 31. července přímo na stánku. V registracích si mohou lidé do konce června objednat funkční trička v modré barvě s mottem letošního běhu. Přímo na stánku pak budou k zakoupení běžecké čelenky a nákrčníky.

A proč vůbec Sdílení benefiční akci pořádá? „Činnost naší organizace není plně hrazená z veřejných zdrojů. Tento rok si na péči o pacienty sami sháníme částku 2 mil. korun. Díky velké podpoře dárců, nadací a sponzorů nám chybí do úplné částky 450 tis. Jedním z důvodů je tedy finanční podpora. Dalším neméně důležitým cílem této akce je osvěta v oblasti pečování v domácím prostředí. Díky běhu se nám daří toto téma více dostávat také mezi mladší generaci. Pokud pak v budoucnu potřebují pomoc v péči o blízké, mohou si vzpomenout, že pro jednu takovou organizaci již běželi,“ doplňuje Švecová.

Eva Švecová, fundraiser, Sdílení, o. p. s.
email: eva.svecova@sdileni-telc.cz
tel.: 603 200 536