Aktuality

Aktuality |7. 10. 2014

Paní doktorka Marie Svatošová přednášela v Telči

Paní doktorka Marie Svatošová přednášela v Telči

Zasedací místnost Lannerova domu v Telči ve čtvrtek 2. října zaplnili lidé, kteří si přišli poslechnout přednášku paní doktorky Marie Svatošové na téma Hospice a umění doprovázet.

Naše očekávání, že se bude jednat o neobyčejně příjemný a přínosný večer, bylo splněno. Paní doktorka umí přednášet stejně poutavým a sympatickým způsobem, jakým i píše své knihy.

Přednášce, která byla určena široké veřejnosti, však ve čtvrtek předcházela ještě jedna akce – setkání domácích hospiců. Pozvali jsme naše kolegy z Hořic, Třeboně, Pelhřimova a Jihlavy a v útulném prostředí Hospodářského dvora v Bohuslavicích jsme, společně s paní Svatošovou, několik hodin se zaujetím debatovali o našich zkušenostech s péčí o nevyléčitelně nemocné pacienty a také o současném postavení domácích hospiců v České republice. Společně strávený čas uběhl až příliš rychle, ale stihli jsme probrat ta nejdůležitější témata a zjištění, že jsme na stejné vlně a že i přes nejrůznější nástrahy se nám daří naše domácí hospice stále rozvíjet, nás velmi posílilo.

Děkujeme paní doktorce za její ochotu přijet přednášet do Telče a za krásné odpoledne, které s námi strávila. Děkujeme všem kolegyním a kolegům z domácích hospiců, kteří přijali pozvání na setkání.  Děkujeme všem návštěvníkům přednášky za příjemnou atmosféru, kterou se i díky nim podařilo vytvořit. A děkujeme panu Kovářovi za jeho vstřícnost, díky které jsme mohli naše setkání s kolegy prožít v útulném prostředí restaurace Hospodářský dvůr.

Soubory ke stažení

8. Běh městem šťastných lásek  
Běh městem šťastných lásek
#behmestemstastnychlasek


Pojďte se 28. 7. - 3. 8. 2024 projít nebo proběhnout krásnou Telčí a podpořte tak péči o naše pacienty a klienty.


Pro registraci klikněte zde.


Těšíme se na vás u startovní brány!