Aktuality

Aktuality |6. 5. 2014

Paliativní péče v praxi – Jihlava, 6.5.2014

Paliativní péče v praxi – Jihlava, 6.5.2014

V úterý 6. května 2014 jsme ve spolupráci s Domácím hospicem Vysočina pořádali odbornou konferenci s názvem Paliativní péče v praxi. Konala se v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě pod záštitou Mgr. Petra Krčála, radního pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky.

Mezi přednášejícími byl Pavel Klimeš (Hospicové občanské sdružení Cesta domů, Praha), MUDr. Ondřej Sláma, Ph.D. (Masarykův onkologický ústav, Brno) a MUDr. Bohdan Trnka (Nemocnice Jihlava). Činnost Sdílení o.p.s. představila ředitelka Michaela Čeřovská, činnost Domácího hospice Vysočina ředitel Petr Havlíček a vedoucí jihlavského střediska Eva Fašinová.

Mile nás překvapil veliký zájem o konferenci – celková účast byla 150 osob. Smyslem konference byla osvěta lékařů a zdravotních sester o existenci a možnostech domácí hospicové péče. Stále se totiž setkáváme s tím, že vážně nemocní lidé a jejich blízcí se nedozví o tom, že je možné závěr života strávit – s podporou domácího hospice – doma, a proto zůstávají v nemocnici až do konce. A právě lékaři a sestry jsou ti, kdo mohou tuto informaci svým pacientům a jejich rodinám předávat.

Těší nás, že konference se setkala s výbornou odezvou. Děkujeme všem přednášejícím i všem účastníkům.

8. Běh městem šťastných lásek  
Běh městem šťastných lásek
#behmestemstastnychlasek


Pojďte se 28. 7. - 3. 8. 2024 projít nebo proběhnout krásnou Telčí a podpořte tak péči o naše pacienty a klienty.


Pro registraci klikněte zde.


Těšíme se na vás u startovní brány!