Tiskové zprávy

Tiskové zprávy |21. 6. 2022

Oslava stých narozenin

Oslava stých narozenin

V květnu se v Telči slavilo! Paní Jiřina Návratová, která zde žije od narození, se dožila úctyhodných 100 let. Telč je pro paní Jiřinku srdeční záležitost. Prožila zde krásné dětství, vychodila místní reálné gymnázium a našla si zde i svého manžela. Spolu vychovali dceru a syna a teď jí těší sledovat životní cesty svých vnoučat a pravnoučat.

Paní Návratová je na svůj věk ve skvělé kondici, přesto již za ní pravidelně dochází pečovatelky z místní odlehčovací služby, kterou poskytuje organizace Sdílení. „Někteří klienti odlehčovací služby přijmou naše pečovatelky v průběhu dlouhodobé péče jako součást své rodiny. A jinak tomu není ani u paní Návratové. Naše děvčata jezdí do rodiny už více jak dva roky a pokaždé se na setkání s paní Jiřinkou  moc těší,“ říká Jana Zatloukalová, vedoucí služby. To potvrzuje i sama pečovatelka Olga Nováková. „Služby u paní Návratové jsou pro nás za odměnu. Pokaždé je dobře naladěná a její povídání je nesmírně poutavé. Vyprávění o Telči a o tom, jak se zde dříve žilo, byste dokázali poslouchat celé hodiny. Paní Jiřince přejeme, aby jí ještě dlouho vydržel její životní elán, a pokaždé se budeme těšit na její milý úsměv.“ Paní Jiřinka i její dcera Dana jsou se Sdílením spjaty také jako jeho podporovatelky. Roky pletou do sdílenského dobročinného obchodu ponožky, které už potěšily a zahřály stovky lidí.

O gratulanty nemá paní Jiřinka nouzi. Mezi ně se připojil i starosta města Telče Vladimír Brtník spolu s místostarostou Pavlem Komínem. Velkou radost udělala paní Jiřince osobní gratulace předsedy Senátu Miloše Vystrčila.

Odlehčovací služba Sdílení sídlí na poliklinice v Telči a pomáhá rodinám při péči o jejich blízké v domácím prostředí. V současné době pečuje o 45 klientů. „K někomu jezdíme třikrát denně na půl hodiny, k někomu jednou za dva dny a máme v péči i klienty na osm hodin denně. Pracuje u nás 15 pečovatelek a musím říct, že všechny svoji práci dělají profesionálně a přitom s velkou laskavostí. Největší odměnou jsou pro nás spokojené rodiny a jejich blízcí,“ doplňuje Jana Zatloukalová.

8. Běh městem šťastných lásek  
Běh městem šťastných lásek
#behmestemstastnychlasek


Pojďte se 28. 7. - 3. 8. 2024 projít nebo proběhnout krásnou Telčí a podpořte tak péči o naše pacienty a klienty.


Pro registraci klikněte zde.


Těšíme se na vás u startovní brány!