Aktuality

Aktuality |22. 6. 2016

Nabídka knih v dobročinném obchodě

Nabídka knih v dobročinném obchodě

V malém obchodě v ulici Na Můstku, který provozujeme, můžete nakoupit zejména dárkové zboží vyrobené v chráněných dílnách v České republice a rukodělné výrobky místních umělců.  

Neméně zajímavá je nabídka knih. Ty objednáváme z Karmelitánského nakladatelství v Kostelním Vydří a v nakladatelství Cesta domů. 

Rádi bychom představili dvě novinky právě z tohoto nakladatelství. 

První se jmenuje Chvíle po západu slunce (malé rady seniorům). Osmdesátiletý publicista, muzikolog a spisovatel Jiří Pilka píše krátká zamyšlení nad všedními i nevšedními starostmi a radostmi, určená pro jeho vrstevníky nebo pro ty jen o maličko mladší. Malá knížka pomáhá přijmout realitu lidského stárnutí a nacházet v něm radost. 

Druhou novinkou je kniha O smrti smrťoucí. Švédská spisovatelka Pernilla Stalfelt píše pro děti o tom, že život je konečný a lidé časem umírají. Těžké téma je zobrazeno překvapivě svižně a s milým humorem, zároveň i s něhou a důstojností. Knížka je plná kouzelných obrázků a nebude děti lekat ani strašit. Je určena čtenářům přibližně od 7 do 12 let a také jejich rodičům, prarodičům a vychovatelům jako branka, která dětem otevře nelehké téma smrti.

Pro děti nabízíme i další zajímavé knihy – pro nejmenší Když dinosaurům někdo umře nebo Anna a Anička. Pro ty větší pak Divný brach strach, taktéž z pražského nakladatelství Cesta domů.

Za zmínku určitě stojí i nabídka knih s názvy Velbloud a ibis a Zebry v nemocnici. Jedná se o knihy ke čtení, vyrábění a hraní nejen pro nemocné děti. Tyto knihy neskončí přečtením pohádek: děti je obydlí, dotvoří podle sebe a mohou si s nimi hrát. Nebo je pak mohou někomu darovat – daleko hezčí, než když je dostaly.

Z nakladatelství Triton přišel balík plný knih, které určitě stojí za prohlédnutí či přečtení. 

Přijďte se podívat a prolistovat naší knihovničku, těšíme se na vás!