Tiskové zprávy

Městem šťastných lásek běželo pro Sdílení 865 lidí

Městem šťastných lásek běželo pro Sdílení 865 lidí

Pomalu, rychle, chůzí, na kole, koloběžce, s kočárkem nebo s pejskem – jeden a půl či tříkilometrovou trasu Telčí absolvovalo celkem 865 lidí všech věkových kategorií. Sedmý ročník benefičního Běhu městem šťastných lásek díky nim přinesl organizaci Sdílení 384.400 Kč.

Akci už tradičně patří přelom července a srpna, kdy je součástí náměstí Zachariáše z Hradce startovní brána a stánek, v němž probíhají registrace. Letos se v něm od 30. července do 5. srpna vystřídalo osmnáct dobrovolníků. Na všechny účastníky čekal zvoneček oblíbený hlavně dětmi, který signalizoval začátek jejich cesty i úspěšné dokončení. Jako už tradičně dostal každý zúčastněný sladkou odměnu – krásně zdobenou perníkovou medaili, již pro Sdílení vytvořily perníkářky ze Studnických perníčků a paní Marie Tomášová z Telče. „Bez perníkových medailí si už náš běh nedokážeme představit. Překrásně nazdobený perník udělá v cíli radost nejen dětem. Perníkářkám za to patří veliké srdečné poděkování. Stejně jako ostatní dobrovolníci vše dělají bez nároku na odměnu. Dobrovolníci nám pomáhají s roznosem letáčků před akcí, stužkují medaile, staví bránu a celý týden se starají o bezproblémový chod akce na našem stánku, kde probíhají registrace. Jejich pomoc je nedocenitelná a moc si jí vážíme,“ uvádí Eva Švecová, vedoucí fundraisingu Sdílení.

První 3 ročníky byl běh pouze jednodenní. Od roku 2020 se roztáhl do 7 dnů, mohl tak probíhat i během let ovlivněných covidem. Protože si své oblíbence našel jak hromadný start, tak možnost vyběhnout během celého týdne, letošní ročník dopřál zájemcům obojí. V neděli 30. července společně odstartovala akci stovka běžců a další se přidali v následujících dnech.

Dárce neodradil ani déšť, kterému letošní běh čelil hned několikrát. Na trase jsme mohli vidět mnohé lidi vybavené deštníky či pláštěnkou. Většina běžců si ale vybrala příjemnější počasí, a nejvíce živo tak bylo u startovní brány v pátek. „Velký počet těch, kteří se nás rozhodli podpořit, nás příjemně překvapil. Původně jsme se obávali malé účasti, ale lidé nás přesvědčili o tom, že je pro ně důležité, jak se v našem okolí pečuje o staré, vážně nemocné a umírající v jejich domácím prostředí. Právě benefiční akce jsou naším důležitým zdrojem příjmů. Organizace takovéto akce není jednoduchá, ale když pak vidíte přicházet na náměstí skupinky nadšených běžců a chodců nebo během dne vyjdete ze Sdílení a pokaždé někdo probíhá kolem v oranžovém tričku, řeknete si, že to zase za to stálo! Z celého srdce všem děkujeme,“ uzavírá Eva Švecová.

Fotografie ke stažení: www.uschovna.cz/zasilka/MAWYIDLR3T9PDK4Z-ERC
Fotogalerie na fb: https://www.facebook.com/media/set?vanity=sdileni.telc&set=a.665332652285921