Aktuality

Aktuality |12. 11. 2023

Laskavci z Urbanova

Laskavci z Urbanova

„Happening #jsemlaskavec již sedmým rokem motivuje děti ve věku od 3 do 18 let, aby si vyzkoušely, jaké to je dělat dobro a rozdávat radost kolem sebe. Na základě zkušeností a zpětné vazby od učitelů, vychovatelů a dalších pedagogických pracovníků se totiž potvrdilo, že „procvičování“ laskavosti pomáhá zlepšovat spolupráci, vztahy i náladu v kolektivu,“ zní z webových stránek projektu Jsem laskavec. A chuť dělat dobro dostali i žáci třetího, čtvrtého a pátého ročníku ZŠ Urbanov se svou třídní učitelkou. Vytvořili „podzimní listí do postele“ – vitráže z nasbíraného listí, které měly zavést klienty odlehčovací služby do podzimní přírody. „Celou aktivitu jsme pojali jako projekt.
Děti se díky němu učily být laskavé a pomáhat. Z vylisovaných listů jsme za pomoci laminovacích fólií vytvořili barevné vitráže. Věříme, že se nám podařilo potěšit klienty Sdílení. Naší první laskavostí v rámci projektu bylo přání pro devadesátiletou osamělou seniorku. Dalším dobrým skutkem bude úklid Urbanova,“ popisuje Zuzana Drozdová s tím, že s konáním laskavostí plánují pokračovat i v budoucnu.
Díky návštěvám, na něž zve Sdílení děti z místních škol, si laskavci mohli dobře představit, komu pomohou. „Děti ze školy v Urbanově u nás nebyly poprvé. V červnu se přímo ve Sdílení dověděly, jaké to je, když někdo pečuje doma o svého blízkého. Děti byly velice zvídavé a nadšeně si vše vyzkoušely. Měli jsme radost, když se paní učitelka Drozdová ozvala s tímto projektem,“ vyjadřuje vděk Eva Švecová, vedoucí fundraisingu, a dodává: „Podzimní vitráže seniory moc potěšily. Do rodin, kde pečuje naše odlehčovací služba, je donesly přímo pečovatelky. Děkujeme za tuto krásnou aktivitu, která laskavě přibližuje dětem téma stáří.“

Ivana Holcová