Aktuality

Aktuality |7. 1. 2019

Jihočeský kraj počítá s hospicem Sdílení

Jihočeský kraj počítá s hospicem Sdílení

Krajští zastupitelé Jihočeského kraje schválili koncepci paliativní péče do roku 2023. Na celém území kraje má být zajištěna mobilní specializovaná paliativní péče. Cílem je dle hejtmanky Ivany Stráské zlepšit kvalitu života nevyléčitelně nemocných a umírajících, ulevit od bolesti, poskytnout psychickou oporu nejen jim, ale i jejich příbuzným a přátelům, aby se dokázali vyrovnat s myšlenkou na ztrátu milovaného člověka. Odejít z tohoto světa v kruhu blízkých doma, beze strachu, nesnesitelných bolestí a nesmyslného utrpení.

Jindřichohradecký okres je největší v republice a oblast Dačicka a celý jeho východní cíp je dobře dostupný z Kraje Vysočina. Do této oblasti již 4 roky zajíždí mobilní hospic Sdílení. Proto se odbor zdravotnictví obrátil na něj se žádostí o možnou spolupráci. Hospic Sdílení bude tedy tuto oblast nadále zajišťovat, v současné době probíhají jednání o míře potřebného zajištění péče a podpory ze strany Jihočeského kraje. Na Dačicku nyní také fungují dva poskytovatelé obecné hospicové péče, Sdílení však nabízí specializovanou paliativní péči zajištěnou multidisciplinárním týmem se zvláštní odbornou způsobilostí v oboru paliativní medicína.

Sdílení poskytuje v Telči a okolí i další zdravotní a sociální služby. „Posláním naší organizace je být komplexním průvodcem na cestě stářím a nemocemi. Pomáháme starým nebo vážně nemocným lidem radou, podporou, zdravotními a sociálními službami zůstat doma až do konce v sepětí s rodinou.“, řekla ředitelka organizace, která funguje již 11 let, Michaela Čeřovská. Veškeré informace lidé naleznou na webových stránkách www.sdileni-telc.cz nebo na telefonním čísle 775 574 977.