Tiskové zprávy

Jednotka intenzivního života

Jednotka intenzivního života

KD Beseda a Sdílení o.p.s. vás srdečně zvou na promítání filmu

Jednotka intenzivního života

Promítat se bude: 2. prosince 2021 v 19 hodin, Kino Beseda v Dačicích.

Z karlovarského festivalu si dokumentární film Jednotka intenzivního života odvezla dvě zvláštní uznání a třetí místo v divácké anketě, což je o to pozoruhodnější, že vypráví o paliativní péči – medicínský obor poskytující podporu lidem se závažným onemocněním. K citlivému tématu, které bývá mnohdy lidmi vnímáno negativně, však přistupuje velmi lidsky a s pokorou.

S paliativními tématy se ve filmu setkáváme v prostředí nemocnice. V Dačicích a okolí však funguje terénní služba. Poskytuje ji tým domácího hospice Sdílení. Lékaři a zdravotní sestry dojíždí ve dne, v noci i o víkendech k nevyléčitelně nemocným lidem do jejich domovů. Umožní jim tak zůstat ve známém prostředí a mezi svými blízkými až do konce. Rodiny tímto nepřijdou o vzácný čas, který mohou ještě strávit spolu.

Častým dotazem je, kolik taková služba stojí. Na to jsme se zeptali vrchní zdravotní sestry Mgr. Anny Svobodové: „Naše péče stojí 150 Kč za jeden den. V poplatku je zahrnuta veškerá péče: návštěvy zdravotních sester (kdykoliv podle požadavků rodiny), vizity lékařů, léky pro pacienta, potřebné zdravotnické přístroje (lineární dávkovač, koncentrátor kyslíku a další), kompenzační pomůcky a polohovací postel, kterou dovezeme do rodiny domů. Pokud má rodina zájem, může využít i služeb zdravotně – sociální pracovnice, psychoterapeuta a duchovního, kteří jsou součástí našeho týmu. “

Sdílení doprovodí ročně ke stovce pacientů a velkou pomocí jsou také pro pozůstalé rodiny. „V případě dotazů nebo nejasností se na nás mohou lidé kdykoliv obrátit,“ uzavírá Svobodová.

Kontakt: Mgr. Anna Svobodová, tel. 775 574 977, e-mail: anna.svobodova@sdileni-telc.cz