Tiskové zprávy

Tiskové zprávy |30. 9. 2020

Už máte své papuče? Papučový den se rychle blíží

Už máte své papuče? Papučový den se rychle blíží

Již 4. rok se lidé z celé ČR zapojí do osvětové kampaně pro mobilní hospice. 7. října můžeme potkávat lidi v papučích na ulici, na poště, v bance nebo v obchodě. Říkají nám tím, že umírat doma je možné. Kousek svého „DOMA“ ve formě papučí si proto ten den budou brát všude s sebou.

Od 5. do 11. října proběhne po celé České republice osvětová kampaň „DOMA. Týden pro mobilní hospice“. Zapojilo se do ní 32 mobilních hospiců z ČR a společně budou šířit myšlenku umírání doma. Protože si můžeme vybrat, kde strávíme závěr svého života. 80% lidí si přeje zemřít doma, ale pouze 20 % se to opravdu podaří. Každý hospic bude v tomto týdnu pořádat akce pro laickou i odbornou veřejnost. Veškeré informace o akcích i kampani se dozvíte na www.umiratdoma.cz.

Záštitu kampani udělilo Ministerstvo zdravotnictví, Česká společnost paliativní medicíny a Fórum mobilních hospiců. „Je nám ctí být součástí kampaně. Usilujeme o to, aby služby mobilních hospiců byly co nejvíce dostupné a aby jednou všichni, kteří si to přejí, mohli své poslední dny strávit doma,“ dodává Monika Marková, předsedkyně Fóra mobilních hospiců.

Papučový den

V rámci kampaně proběhne po celé ČR Papučový den. Lidé se tak mohou do kampaně zapojit jednoduchou a veselou formou. Stačí si 7. října vzít papuče s sebou, vyfotit své papuče, sebe či kolegy z práce a sdílet na sociálních sítích s #papucovyden. Pomůžou tak šířit povědomí o domácích hospicích. Šířit informace o možnosti dožít svůj život důstojně a doma i pro nevyléčitelně nemocné dospělé a děti. Papuče nasazuje i herec Pavel Liška, herečka Markéta Stehlíková, dokumentaristka a scénáristka Olga Sommerová, rychlobruslařka Martina Sáblíková nebo také předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil. 

Zaujal vás papučový den? Podívejte se na www.papucovyden.cz a přečtěte si víc.  Vezměte si i vy 7. října papuče s sebou a podpořte domácí hospicovou péči v České republice.

Rádi vám poskytneme více informací nebo rozhovor v televizi i rozhlase.

Eva Švecová, fundraieser, Sdílení o.p.s.
email: eva.svecova@sdileni-telc.cz
mobil: 603 200 536

Soubory ke stažení·      

8. Běh městem šťastných lásek  
Běh městem šťastných lásek
#behmestemstastnychlasek


Pojďte se 28. 7. - 3. 8. 2024 projít nebo proběhnout krásnou Telčí a podpořte tak péči o naše pacienty a klienty.


Pro registraci klikněte zde.


Těšíme se na vás u startovní brány!