Aktuality

Aktuality |7. 5. 2015

Divadlem pro hospic

Divadlem pro hospic

Sdílení o.p.s. ve spolupráci se Státním zámkem Telč a Akademií Tabor pořádá 22. května benefiční divadelní představení Naše městečko.  Dopoledne představení shlédnou žáci 8. a 9. tříd základních škol a v 17 hodin přivítá zámecká konírna širokou veřejnost.  Akademie Tabor je pražská škola sociálního umění. V předsálí konírny se před představením mohou hosté těšit také na výstavu výtvarných děl studentů a více informací o Akademii.

Hra amerického spisovatele Thorntona Wildera je ódou na život. Lidé, kteří neudělají nic, čím by se zapsali do dějin, tvoří podstatnou část života na maloměstě tím, že se narodí, chodí do školy, vyrostou, vdají se a ožení, porodí děti, zestárnou a zemřou. Neexistuje nikdo, kdo by byl z tohoto řádu světa vyjmut. Hra je o maličkostech a okamžicích, kdy se člověk těší na další den. Možná, že to bude opravdu silný zážitek!

Výtěžek představení bude věnován neziskové organizaci Sdílení o.p.s., která provozuje domácí hospic v Telči a okolí. Domácí hospicová péče pomáhá rodinám, které pečují o své blízké doma. Všem, kteří se tak rozhodnou, patří velký dík. Plní totiž přání svých nejbližších, kteří mohou odejít v klidu a bezpečí svého domova.

Vážíme si toho a cítíme, že je důležité plnit taková přání a prožívat malé radosti i na sklonku života.

Být doma, být v bezpečí je jedna z největších maličkostí, které můžeme svým blízkým darovat. Maličkosti bychom si měli hýčkat. Bez nich by naše životy nebyly úplné.