Tiskové zprávy

Aktuality Tiskové zprávy |20. 11. 2020

Jsme tu pro vás i v roce 2021

Jsme tu pro vás i v roce 2021

Mobilní hospic Sdílení zajistí rodinám, které zasáhla nevyléčitelná diagnóza, aby nepřišly o vzácný čas, který mohou ještě strávit spolu. Díky našim lékařům a sestřičkám pozná nemocný člověk i jeho blízký, že umírání nemusí znamenat utrpení a lze ho prožít doma, bez bolesti, důstojně a v klidu.

Sdílení sídlí v Telči na poliklinice a mobilní hospicovou péči poskytuje v okruhu 20 kilometrů. Součástí péče je i bezplatné poradenství a zapůjčení vhodných pomůcek. Rodinu doprovázíme i po úmrtí nemocného. Součástí organizace jsou i další služby, které mohou klienty a jejich rodiny využít – terénní odlehčovací služba a domácí ošetřovatelská péče. Další informace naleznete na www.sdileni-telc.cz nebo na tel. čísle 777 574 975.

V roce 2020 nás opakovaně finančně podpořilo Město Telč. Moc si této podpory vážíme a děkujeme za ni. Prosím, podpořte nás i vy jakoukoliv částkou a pomozte s námi těžce nemocným a umírajícím lidem zůstat doma až do konce v sepětí s rodinou. Číslo účtu veřejné sbírky je 100011997/7940. Děkujeme.

Eva Švecová, fundraiserka Sdílení o. p. s.

„Na podzim roku 2019, když odešla naše babi (74), celá rodina čekala, jak to bude s dědou (84). Zvládl Vánoce i zimu, ale síly ubývaly. Na jaře 2020 jsme se při první vlně koronaviru všichni báli, abychom dědu nenakazili. Ten nás ale prosil, ať tam chodíme dále a neděsíme ho rouškami. Říkal, že nejhorší je být v tom sám. Po odchodu jeho fenky Báry se jeho stav začal horšit. Na každé návštěvě bylo jasnější, že přichází čas, kdy bude potřebovat větší péči. Nestačilo mu už jen rozveselení při odpoledním kafi nebo obstarání nákupů. Jenže kdo si v dnešní době může dovolit zůstat na neurčitou dobu doma? Věříme, že ten, kdo hledá cestu. Táta dvou malých dětí s ženou na mateřské. To není zrovna ideální příležitost na to, oznámit v práci, že si v koronavirové krizi bere ošetřování na dědu, ale neví na jak dlouho. Přesto rozhodnutí rodiny bylo jednoznačné. Děda chce dožít doma, tak mu to umožníme. Do péče se zapojili také obě jeho děti a další vnuci. Velkou oporou v zádech pro nás bylo Sdílení, které nám zajistilo odbornou zdravotní péči, kompletní vybavení, léky a také psychickou podporu. Věděli jsme, že když nám budou docházet síly, je možnost využít jejich dalších služeb a vzít si oddechový čas. A tak jsme společně dědu doprovodili na druhý břeh. Zemřel doma v rodinném kruhu. V místě, kde se narodil a prožil celý život. Jsme vděčni, že součástí toho všeho byli i dva naši synové, kteří viděli, že smrt je běžnou součástí života, že tu jsou organizace, které vám se vším pomohou, a také to, že to může být i takhle krásné.“ 
Rodina Vytiskových a Cvaků

8. Běh městem šťastných lásek  
Běh městem šťastných lásek
#behmestemstastnychlasek


Pojďte se 28. 7. - 3. 8. 2024 projít nebo proběhnout krásnou Telčí a podpořte tak péči o naše pacienty a klienty.


Pro registraci klikněte zde.


Těšíme se na vás u startovní brány!