Aktuality

Aktuality |7. 8. 2014

Běh za kaší Telčí naší

Běh za kaší Telčí naší

Telčské náměstí se v neděli ráno zaplnilo hladovci, kteří přišli posnídat krupicovou kaši. Dostali ji z rukou Bílé paní. Po lahodném posilnění odstartoval telčský silák David Lupač běh, kterého se zúčastnilo na 50 závodníků. Najezení a proběhnutí návštěvníci si pak vychutnali kulturní zážitek v podobě módní přehlídky dobových kostýmů, kterou připravila telčská pobočka NPÚ. Po celou dobu akce fungoval vedle pódia stánek Sdílení, kde se podávalo nealkoholické mojito, k mání byla trička a čelenky a samozřejmě veškeré informace o naší činnosti. Celý den probíhala veřejná sbírka na podporu našeho domácího hospice.

Zelená trička se spirálou a kaši jste v neděli viděli, kam jste se podívali. I v restauracích – číšníci v našich tričkách obsluhovali hosty a po hlavním chodu je překvapili moučníkem v podobě kaše zdarma.

Akce se vydařila po všech stránkách – bylo krásné počasí, spousta spokojených návštěvníků, báječná atmosféra a celkový výtěžek z akce činí krásných 21 079 Kč.

Běh za kaší Telčí naší se konal v rámci folkového festivalu Prázdniny v Telči za podpory města Telč a Národního památkového ústavu.

Při jeho přípravě nám pomohlo tolik lidí, že to vydalo na zvláštní článek – najdete ho pod názvem Osobní poděkování.

P.S: Noční pouštění svíček jsme kvůli počasí odložili na středu 6.8. Včera tedy opravdu proběhlo a byla to KRÁSA. Děkujeme všem, kteří přišli, a věříme, že se všechna jejich přání plovoucí po hladině Štěpnického rybníka vyplní.

Soubory ke stažení