Tiskové zprávy

21 kilometrů v zeleno-modré. Půlmaraton pro Sdílení bude mít vlastní trička

21 kilometrů v zeleno-modré. Půlmaraton pro Sdílení bude mít vlastní trička

Čtvrtého ročníku Půlmaratonu pro Sdílení v Telči se letos budete moci zúčastnit v tématickém oblečení. Organizátor závodu Martin Švec nechal pro tuto událost připravit speciální trička.

„Trička letos bude možné k půlmaratonu pořídit vůbec poprvé. Rozhodl jsem se je nechat vyrobit z více důvodů. Především jsem chtěl, aby si účastníci mohli odnést hezkou vzpomínku z příjemného sportovního odpoledne. Kromě toho jde ale také o skvělou reklamu k dalším ročníkům,“ představuje Švec jednu z letošních novinek.

Na tričkách dominuje zelená barva, kterou doplňuje modrá. Tento vzhled nedostala náhodou: „Světle zelenou vnímám jako symbolickou barvu Sdílení. Právě proto jsou trička laděna takto,“ vysvětluje hlavní organizátor podobu zbarvení.

Mezi podporovatele Sdílení patří Martin Švec již několik let. Půlmaraton, jehož výtěžek poputuje na podporu mobilního hospice organizace, pořádá pravidelně od roku 2021.

„Hlavní motivací je zanechat tu po sobě něco, na co budu jednoho dne moci být pyšný nejenom já, ale také má rodina a přátelé, kteří mi s pořádáním hodně pomáhají. Začalo to tím, že jsem měl bláznivé sportovní nápady, chtěl jsem je ale spojit s něčím prospěšným. Nejprve jsme spolu s mým strýcem a bratrem ujeli na kole 555 kilometrů za 24 hodin. K této akci jsme vytvořili veřejnou sbírku pro Sdílení a překvapilo mě, kolik lidí v mém okolí mělo zájem tento projekt podpořit. Proto hned v následujícím roce jsem se pustil do půlmaratonu,“ přibližuje svůj vztah k organizaci.

Trička k běhu můžete objednávat již nyní společně s registracemi ZDE. K dostání jsou v pánském, dámském i dětském provedení. Cena jednoho kusu činí 490 Kč.

Závod se koná v sobotu 25. května. Na účastníky čeká již tradiční sedmikilometrový okruh v telčských Lipkách. Ten povede přes cyklostezku a les a poběží se po něm třikrát. Kromě jednotlivců se mohou zúčastnit i dvoučlenné nebo tříčlenné štafety. Součástí programu budou i kratší závody, které budou vypsány pro všechny děti od nejmenších až po patnáctileté. Na účastníky čekají hodnotné ceny od sponzorů a na vítěze pohár s medailí.