Tiskové zprávy

Tiskové zprávy |21. 6. 2021

půl/MARATON pro Sdílení

půl/MARATON pro Sdílení

Charitativní půlmaraton a maraton na podporu hospice

V létě se bude v Telči běhat hned dvakrát, avšak pokaždé pro telčskou organizaci Sdílení. V srpnu se můžeme těšit na již tradiční Běh městem šťastných lásek, ale novinkou je akce, kterou organizuje pro Sdílení Martin Švec. Zde si přijdou na chuť všichni sportovci, kteří preferují skutečný závod a běh na dlouhou trať. Martina si můžete pamatovat z loňské výzvy „Šlapeme pro Sdílení“, ve které společně se svým bratrem Jakubem a strýcem Radomírem ujeli během jednoho dne na kolech 555 km. Tentokrát se Martin rozhodl uspořádat v Telči půlmaraton a maraton, aby podpořil péči o staré lidi, nevyléčitelně nemocné a umírající.

„O Sdílení jsem se dozvěděl již před několika lety, a to díky jejich pomoci v naší rodině. Rozhodl jsem se tuto organizaci podpořit tím, co nadevše miluji, což je sport. Mým přáním je, aby služby Sdílení byly i nadále dostupné všem, kteří je potřebují,“ vysvětluje Martin Švec.

První ročník charitativního běhu pohádkovou Telčí se bude konat na cyklostezce v Lipkách 10. července od 9 hodin ráno. Na závodníky čeká 10,5 km okruh přírodou, kde je možnost využit jak betonovou cyklostezku, tak měkký povrch vedle ní. Po trati budou občerstvovací stanice s pitím, ovocem nebo energetickými tyčinkami. Pro děti budou připraveny závody už od úplně nejmenších až do 15 let. Na závodníky čekají hodnotné ceny od sponzorů akce, pro vítěze medaile a pohár.

„Registrace jsou otevřené na webových stránkách www.behyprohospice.cz, ale možnost registrace bude i přímo na místě běhu. Celý běh jsem spojil ještě se svojí osobní výzvou. Rozhodl jsem se v den konání půl/MARATONU uběhnout ultramaraton, a to 100 kilometrů. Celou moji výzvu finančně podporuje společnost Albi. Doufám, že se mi to podaří a společně s ostatními běžci získám co nejvíce podpory pro Sdílení,“ uzavírá Martin Švec.